4

It Might Get Loud (2008)

it_might_get_loud_xlg

Hakkında : Jimmy Page, The Edge, Jack White 

Konu : Her biri kendi döneminin ünlü gitaristlerinden olan Jimmy Page, Edge ve Jack White’ı buluşturan film, bu gitaristlerin kariyerlerine ve stillerine odaklanmakta, elektrogitar geçmişlerini konu almaktadır.

Belgesel | Müzik

Yönetmen : Davis Guggenheim

Oyuncular :  Jimmy Page, The Edge, Jack White 

 

 

It Might Get Loud, ABD yapımı, Davis Guggenheim imzalı bir belgeseldir. Her biri kendi döneminin ünlü gitaristlerinden olan Jimmy Page, Edge ve Jack White’ı buluşturan film, bu gitaristlerin kariyerlerine ve stillerine odaklanmakta, elektrogitar geçmişlerini konu almaktadır. Film 29. İstanbul Uluslararası Film Festivali 2010 kapsamında Gürültü Ustaları adıyla gösterilmişti

2009_it_might_get_loud_002

   Bir filmin rock efsanelerinin pırıltılı görüntüsünü aşıp içerilere girmesi pek ender görülür. Gürültü Ustaları’nda, üç neslin gitar virtüözleri, yani U2’dan The Edge, Led Zeppelin’den Jimmy Page ve The White Stripes’dan Jack White, kendi hikâyelerini kendi ağızlarından aktarıyor ve gitarla kendilerine has ses ve tarzlarını nasıl geliştirdiklerini anlatıyorlar.

It-Might-Get-Loud-2008-001

 

Bu filmde Jimmy Page, Jack White ve The Edge’in özel anlarına, tanışmalarına, sohbetlerine şahit olacak, her bir virtüözden yepyeni melodiler dinleyeceksiniz.

 

 

 

 TRAİLER

 

PART :1

PART : 2

4 Comments

  1. I just want to tell you that I am all new to weblog and absolutely savored this website. Very likely I’m going to bookmark your blog . You amazingly have tremendous stories. Appreciate it for sharing your web site.

  2. I simply want to mention I am just very new to blogging and certainly enjoyed you’re web-site. Probably I’m going to bookmark your site . You surely have terrific writings. With thanks for revealing your web page.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir