5

Velvet Goldmine (1998 )

velvet-goldmine-1

Hakkında :  Iggy Pop ve David Bowie

Konu : 70’lere ve Glam Rock akımına dair doğru şeyler söyleyen tam anlamıyla esinlendiği dönem gibi uçuk-kaçık bir film.

Drama | Müzik 

Yönetmen : Todd Haynes

Oyuncular : Ewan McGregor, Jonathan Rhys Meyers, Christian Bale

 

 

 

 

New York’ta bir gazetede muhabir olarak çalışan Arthur’dan 70’lerin Glam Rock akımının en popüler isimlerinden biri olan Brian Slade’in kariyeri ve sahte ölümü hakkında haber yapması istenir. O dönemler bu akımdan fazlasıyla etkilenmiş olan Arthur araştırmasıyla beraber kendisi de eski günlere geri döner.

velvet-goldmine-1998-jonathan

Bir gün sahnede izlediği rock star Curt Wild’ın çılgınlığından etkilenen Brian Slade kendine has bir tarz yaratır ve bütün gençlerin idolü haline gelir. Artık hepsi onunki gibi bir yaşam tarzını benimsemiştir. Ama sansasyon yaratmak için düzenlendiği sahte ölümü kariyerinin sonunu getirecektir.

 

 

Todd Haynes, Curt Wild ve Brian Slade karakterlerini bir döneme damgasını vurmuş Iggy Pop ve David Bowie’den esinlenerek yaratmıştır. Bu durumla ilgili bir sorunu olmadığını söyleyen Iggy Pop’un aksine, David Bowie gerçeklerin çarpıtıldığını iddia etmiş ve filme adını veren Velvet Goldmine şarkısının filmde kullanılmasına izin vermemiştir. Yine de Velvet Goldmine, 70’lere ve Glam Rock akımına dair doğru şeyler söyleyen tam anlamıyla esinlendiği dönem gibi uçuk-kaçık bir film.

TRAİLER

5 Comments

  1. I simply want to tell you that I am just all new to blogging and certainly loved your website. Almost certainly I’m planning to bookmark your website . You amazingly come with fantastic stories. Kudos for sharing your blog site.

  2. I simply want to mention I am just very new to blogs and truly loved your web site. Probably I’m likely to bookmark your site . You amazingly come with remarkable articles and reviews. With thanks for sharing your web page.

  3. I simply want to say I’m newbie to blogging and site-building and really enjoyed this page. More than likely I’m want to bookmark your site . You actually come with exceptional article content. Many thanks for revealing your blog site.

  4. “Terrific post however I was wanting to know if you could write a litte more on this subject? I’d be very grateful if you could elaborate a little bit more. Cheers!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir